Begüm SOLAK EKLER

Direktör, Avukat, Yeniden Yapılandırma Hizmetleri (Birleşme ve Bölünme)

Avukat olarak 2009’dan beri mesleğini icra eden Begüm Solak Ekler, Vergi ve Şirketler Hukuku alanında uzmanlaşmıştır. Kendisinin vergi dava takibi ve danışmanlık hizmeti, (vergisiz) bölünme, birleşme ve devralmalar gibi yeniden yapılandırma projeleri, şirketlerde sermaye hareketleri dahil olmak üzere Vergi ve Şirketler Hukuku konusunda deneyimi bulunmaktadır. Aynı zamanda, muhasebe ve şirketlerin mali durumunun bozulması halinde sermaye ve özkaynak yapılarının değiştirilmesi, vergi incelemeleri, transfer fiyatlandırması ve şirket/iştirak yapılandırmaları konusunda da deneyim ve kapsamlı bilgiye sahiptir.

Kendisi 1986 yılında Ankara doğumlu olup ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Üniversite yılları sırasında Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı, T.C. Merkez Bankası, İMKB (İstanbul Borsası), Rekabet Kurumu gibi kuruluşlar ile çeşitli hukuk bürolarında staj yapmıştır.

Üniversite mezuniyetinden sonra vergi denetim ve danışmanlık firması olan Ernst&Young İstanbul bünyesinde 3 yılı aşkın bir süre ve daha sonra DLA Piper İstanbul ofisinde 1,5 yıl vergi ve şirketler hukuku alanında yerel ve yabancı şirketlere/yatırımcılara danışmanlık ve dava takibi hizmeti vermiştir. Galatasaray Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans derecesine sahip olup ileri seviyede İngilizce bilmektedir.