Emre DURGUN

Ortak, Avukat, Dava ve Uyuşmazlık Çözümü

Emre Durgun’un faaliyet alanı ticari dava ve uyuşmazlıkların çözümü olup, yaşam bilimleri otomotiv, makine ve teknoloji sektörlerindeki ulusal ve uluslararası patent uyuşmazlıkları özel ilgi alanıdır. Emre, yaklaşık 20 yıldır müvekkillerini dava, tahkim ve arabuluculuk süreçlerinde temsil etmektedir.

Emre, uyuşmazlık analizi, stratejik planlama, müzakere ve müvekkillerini uyuşmazlığın başından dava sonuna kadar en etkin şekilde temsil etme konularında uzmandır.  Emre’nin çalışma alanı, fikri mülkiyet hukuku, şirketler hukuku, kamu ihaleleri, tedarik sözleşmeleri, inşaat projeleri, distribütörlük sözleşmeleri, alacak tahsili ve yeniden yapılandırma kapsamında doğan her türlü uyuşmazlığı kapsamaktadır. Emre, Chambers and Partners ve Legal 500 tarafından düzenli olarak fikri mülkiyet hukuku alanında uzman olarak gösterilmektedir.

Emre, Nazalı Avukatlık Ortaklığı’na katılmadan önce, Türkiye’nin önde gelen yerli ve uluslararası hukuk bürolarında ortak avukat olarak çalışmıştır.

Emre, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, yüksek lisansını Southampton Üniversitesi’nde uluslararası ticaret hukuku alanında yapmıştır. “İlaç Patent Hukuku” alanında üniversitelerde dersler veren Emre, “Patentlerin Koruma Kapsamı” ve “Türk Hukukunda Delillerin Tespiti” konularında bilimsel konferanslarda sunumlar yapmaktadır.

Emre, ileri derecede İngilizce bilmektedir.

Baro Üyeliği

İstanbul Barosu (2001)

Eğitim

Southampton Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Yüksek Lisans, Uluslararası Ticaret Hukuku (2001)

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Lisans (1999)

Üyelikler

Uluslararası Barolar Birliği

AIPPI