Esma Parmak

Ortak,Fas Ülke Sorumlusu

Esma, Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümü mezunu olup, 2001 yılında Arthur Andersen Türkiye Vergi Bölümünde çalışma hayatına başlamıştır. Ernst & Young Türkiye’de Vergi Uzmanı olarak 2004 yılı sonuna kadar çalışmıştır.

Sırası ile Carrefoursa Türkiye, Global Yatırım Holding, Yapı Merkezi İnşaat ve Tabanlıoğlu Mimarlık firmalarında Finansal Kontrolör, İç Denetçi, İç Denetim Ülke Müdürü, Maliyet Muhasebesi ve Finansal Denetim Koordinatörü ve Finans Direktörü olarak çalışmıştır. Esma bu görevleri süresince yerel ve uluslararası vergileme, yurt içi ve yurt dışı vergi denetimleri, şirket birleşmeleri, yurt dışı şirket kuruluşları, uluslararası muhasebe, raporlama ve denetim konularında birçok farklı sektörde geniş tecrübe edinmiştir. Esma’nın deneyimleri yurtiçinde ve özellikle Orta Doğu, Avrupa ve Afrika ülkelerinde yoğunlaşmıştır. 

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi ve Risk Yönetimi Güvencesi Sertifikası (CRMA) belgeleri olan Esma iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Evli ve 1 çocuk annesidir.