Gözde SARUHAN BERK

Ortak, Avukat, Arabulucu, Vergi-Dava ve Uyuşmazlık Çözümü, Şirket Yeniden Yapılandırmaları Hizmetleri

Avukat olarak 2013’ten beri mesleğini icra eden Gözde Saruhan Berk, Vergi ve Şirketler Hukuku alanında deneyim sahibidir. Kendisinin vergi dava takibi ve danışmanlık hizmeti, (vergisiz) bölünme, birleşme ve devralmalar gibi yeniden yapılandırma projeleri dahil olmak üzere Vergi ve Şirketler Hukuku konusunda ve ayrıca, vergi incelemeleri ve transfer fiyatlandırması konularında deneyimi bulunmaktadır.

Gözde Saruhan Berk, 1989 yılında Uşak’ta doğmuş olup; ilkokul ve lise eğitimini Uşak’ta tamamlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Gözde Saruhan Berk, üniversite eğitimi sırasında Erasmus Değişim Programı çerçevesinde Erasmus Universiteit Rotterdam’da eğitim görmüştür. Üniversite yılları sırasında Türkiye’nin önde gelen Hukuk Bürolarında çeşitli alanlarda staj yapmıştır.

Üniversite mezuniyetinden sonra dört büyük vergi denetim ve danışmanlık firmasının İstanbul ofisi bünyesinde 2 yılı aşkın bir süre Vergi ve Şirketler Hukuku alanında yerel ve yabancı şirketlere/yatırımcılara danışmanlık ve dava takibi hizmeti vermiştir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans derecesine sahip olup “Transfer Fiyatlandırması Yoluyla Örtülü Kazanç Dağıtımı” konusunda yüksek lisans tezi bulunmaktadır.

Gözde Saruhan, İngilizce bilmektedir.