Mazlum KOLDAŞ

Direktör, İK Teşvik Departmanı

Mazlum Koldaş 1982 yılında doğmuştur. İlkokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri mezunudur.

Mazlum Koldaş, 2011 yılından beri İŞKUR teşvikleriyle ilgili firmalara danışmanlık desteği vermektedir. Bu kapsamda perakende sektörü başta olmak üzere, sağlık, imalat, havacılık gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara birçok farklı meslekte İşbaşı Eğitim Programları (İEP) başta olmak üzere Mesleki Eğitim Kursları (MEK), İşbirliği Eğitimleri ve Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme (MEGİP) Programı projelerinin uygulanabilmesi ve yürütülebilmesi için danışmanlık hizmeti vermiştir.          

Mezuniyetinden sonra İŞKUR tarafından finanse edilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde toplamda 500’ün üzerinde girişimci adayına eğitim vermiş, 2011 yılında Denizli İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Denizli ili için hazırlanan, 2012 yılında Hakkari İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Hakkari için hazırlanan ve 2013 yılında Serhat Kalkınma Ajansı tarafından Kars ili için hazırlanan işgücü piyasa analizi çalışmasının proje ekibinde yer almış ve sonuç raporlarının hazırlanmasına katkı sunmuştur.