Murat DEMİR

Vergi Bölümü Ortağı, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Murat DEMİR, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden 2004 yılında mezun olmuş, 2014 senesinde ise Bahçeşehir Üniversitesi Kamu Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Kariyerine 2004 yılında EY İzmir Ofisi Vergi Bölümü’nde başlamıştır. Daha sonra, sırasıyla aynı Kurum’un Bursa ve İstanbul Ofislerinde görev almıştır. 2009 yılında Müdürlüğe, 2012 yılında ise Kıdemli Müdürlüğe terfi etmiştir. 2013 yılında EY Bursa Ofisinin yöneticiliğine terfi etmiş olup ve görevine 2018 yılının sonbaharına kadar devam etmiştir. Bu tarihten itibaren Bursa ofisinden Sorumlu Ortak olarak Andersen Tax – Nazalı firmasına katılmıştır.

Murat, vergi danışmanlığı ve tam tasdik hizmetleri konularında uzmanlaşmış, birçok yerli ve yabancı sektörünün öncüsü şirkete bu alanlarda hizmetler sunmuştur. Kimya, otomotiv ve üretim sektörlerinde uzmanlaşmıştır.

Dolaylı vergiler, maliyet sistemleri ve şirket yapılandırmaları konusunda birçok özel danışmanlık işlerinde görev yapmıştır. Özel Tüketim Vergisi hakkında birçok makalesi bulunmaktadır.

Birçok ulusal ve uluslararası seminer, konferans ve eğitim programında konuşmacı, eğitmen ve katılımcı olarak görev almıştır.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir belgesi sahibi olan Murat, ileri derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir.