Nilay GÖKER DURAN

Ortak, Avukat, Şirketler Hukuku, Birleşme ve Devralmalar, Banka ve Finans Hukuku

Nilay İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2005 yılında mezun olmuş, 2007 yılında İstanbul Barosu’na kaydolmuştur. Kendisi 2009 yılında London School of Economics and Political Science’ta şirketler hukuku alanında Jean Monnet bursu ile yüksek lisansını tamamlamıştır.

Nilay Şirketler Hukuku, Birleşme Devralmalar ve Proje Finansmanı ortağı olarak Nazalı Avukatlık Ortaklığı’na katılmadan önce Türkiye’nin önde gelen yerli ve uluslararası hukuk bürolarında çalışmıştır.

Kurumsal ve ticari işlemlerin yapılandırılması ve uygulanması süreçlerinde yoğun şekilde çalışmaktadır. Birleşme ve devralmalar dahil müvekkillerinin şirketler hukuku ve ticaret hukukunu ilgilendiren sınır aşırı yahut yurtiçi işlem ve sözleşmelerinin başından sonuna her safhasında, hazırlık, hukuki inceleme süreçleri, imza, kapanış ve kapanış sonrası uygulama süreçlerinde müvekkillerine destek vermekte, yatırım süreçlerinde ilk yatırım anından çıkış anına kadarki süreçlerin planlanması ve uygulanması süreçlerinde aktif şekilde yer almaktadır.

Nilay yerli ve uluslararası müvekkillerini, birleşme ve devralma süreçlerinde alıcı yahut satıcı taraf vekili olarak temsil etmiştir. Nilay özellikle özel sermayeli fonlar ile girişim sermayesi fonları, fonun kurulması ve kuruluş sonrası süreçlerde sermaye finansmanı işlemlerinde temsil etmiştir. Bu kapsamda, yatırım ve çıkış stratejilerinin planlanması ve uygulanması süreçlerinde çeşitli fazdaki yatırımlarda danışmanlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda, bankacılık işlemlerinde ve finansman projelerinde bir çok yerli ve uluslararası kuruluşu gerek kredi alan gerek kredi veren tarafında temsil etmiştir.

Nilay WhoisWhoLegal 2018 tarafından kurumsal yönetim ve birleşme ve devralmalar alanında tavsiye edilen avukat olarak seçilmiştir.

İleri derecede İngilizce bilmektedir.

Baro Üyeliği

İstanbul Barosu (2007)

Eğitim

Yüksek Lisans, London School of Economics and Political Science (2009)

Lisans, İstanbul Üniversitesi (2005)

Üyelikler

İstanbul Barosu