Pınar SOLYALI

Ortak, Vergi Danışmanlığı Hizmetleri

Pınar Solyalı, vergi danışmanlık ve denetimi alanında uzmanlaşmıştır. Kendisinin vergi denetimi (tam tasdik, vergi due diligence, özel amaçlı denetimler) ve danışmanlık hizmeti (Türk Vergi Hukuku Uygulamaları), (vergisiz) bölünme, birleşme ve devralmalar gibi yeniden yapılandırma projeleri konusunda kapsamlı deneyimi bulunmaktadır. Aynı zamanda, vergi incelemeleri, transfer fiyatlandırması, KDV iadesi ve yerel/uluslararası şirket yapılandırmaları konusunda da deneyim ve kapsamlı bilgiye sahiptir.

Pınar Solyalı 1988 yılı doğumlu olup Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Üniversite yılları boyunca eğitim ve çalışma amaçlı 6 ay İngiltere’de, 3 ay ABD’de ikamet etmiştir.

Üniversite mezuniyetinden sonra büyük vergi denetim ve danışmanlık firmalarında 2,5 yıl vergi denetçisi ve transfer fiyatlandırması uzmanı olarak çalışmış olup; daha sonra borsaya kote hızlı tüketim sektörünün önde gelen firmalarından birinde 1 yıl vergi analisti olarak görev almıştır.

Pınar Solyalı ileri seviyede İngilizce bilmektedir.