Sümeyye ZULLO

Kurumsal Finansman Ortağı

Finansal Danışman olarak 2004 yılından beri mesleğini icra eden Sümeyye Zullo, Kurumsal Finansman alanında uzmanlaşmıştır. Kendisinin şirket değerlemesi, maddi olmayan varlık (trademark, müşteri ilişkileri, teknoloji, patent gibi) değerlemesi, alıcı ve satıcı taraf finansal danışmanlığı, şirket ve holding bölünmeleri ve birleşmeleri, halka arz, tahvil ihracı ve özelleştirme projeleri başta olmak üzere Kurumsal Finansman konusunda oldukça geniş bilgi ve deneyimi bulunmaktadır.

1980 Trabzon doğumlu olan Sümeyye Zullo, Rutgers Üniversitesi Finans ve Ekonomi mezunudur. Üniversiteden mezun olduktan sonra Ernst & Young New York ofisinde üç yıl boyunca danışmanlık ve değerleme projelerinden sorumlu olarak çalışmıştır. Amerika’nın farklı eyaletlerinde farklı sektörlerde operasyonlarını sürdüren şirketlerin, şirket değerleme ve maddi olmayan varlık (trademark, müşteri ilişkileri, teknoloji, patent gibi) değerleme projelerini tamamlamıştır.

Ocak 2007 itibariyle KPMG Türkiye Kurumsal Finansman bölümüne müdür yardımcısı olarak katılan Sümeyye Zullo, Türkiye’de birçok şirket değerleme projesini yürütmüştür. KPMG Türkiye bünyesinde Kurumsal Finansman bölümünün kuruluşunda ve müşteri portföyünün oluşturulmasında aktif olarak yer almıştır. Türkiye’nin önde gelen şirketlerine ve holdinglerine değerleme çalışması yapmıştır. Türkiye’de farklı sektörlerde operasyonlarını sürdüren şirketlerin ve Holdinglerin birleşme ve bölünme analizlerini tamamlamıştır. Alıcı veya satıcı taraf adına ortaklık projeleri yürütmüştür.

Kurumsal Finansman hizmetlerinin yatırım bankacılığı tarafında da görev almak adına Eylül 2011’de Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası bünyesine katılmıştır. Stratejik Danışmanlık bölümünün başına Grup Müdürü olarak getirilen Sümeyye Zullo, yukarıda belirtilen tecrübelerine ek olarak halka arz, tahvil ihracı ve özelleştirme konularında daprojeler yönetmiştir.

Aralık 2017’den itibaren Kurumsal Finansman alanındaki çalışmalarına NAZALI bünyesinde devam etmektedir.