Çağdaş GÜREN

Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku Sorumlusu, SGK Müşaviri, Eski SGK Denetmeni

NAZALI’nın sosyal güvenlik ve iş hukuku ortağı olan Çağdaş GÜREN, sosyal güvenlik ve iş hukuku denetimleri konusunda uzmandır.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda denetmen olarak 2008 yılından 2014 yılı sonuna kadar mesleğini icra eden Çağdaş GÜREN, çok sayıda inceleme, denetim ve soruşturma gerçekleştirmiş olup, alanında nitelikli bilgi ve tecrübe sahibidir.

1979 yılında Ayvalık’ta doğan Çağdaş GÜREN, lisans eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır.

Sosyal güvenlik mevzuatı kapsamında mükelleflerin yararlanabileceği teşviklerin tespit edilmesi, geçmiş bildirgelerinin kontrol edilmesi, yararlanılabilecek olan teşviklere ilişkin olarak gerekli hazırlıkların tamamlanması, ilgili teşvik başvurusunun yapılması ve sürecin takibi konularında gerek teorik gerekse pratik açıdan kapsamlı deneyime sahiptir.

Çağdaş GÜREN ayrıca, mükellefler nezdinde SGK tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, sosyal güvenlik mevzuatı kapsamında karşılaşılması muhtemel tüm sorunlara yönelik olarak mükelleflere danışmanlık verilmesi ve denetim danışmanlığı yapılması konularında geniş bir tecrübeye sahiptir.

GÜREN, sosyal güvenlik alanında vermiş olduğu risk denetimi gibi eğitimler ile pratik uygulamaya yönelik çalışmalar da sürdürmektedir.

Çağdaş GÜREN, 6111 sayılı Kanun kapsamında şirketlere tanınan ilave istihdam teşvikleri konusunda danışmanlık hizmeti verilmesi ve şirketlerin SGK bildirgelerinin geriye dönük olarak kontrol edilerek SGK teşviklerinden yararlanıp yararlanmadıklarının tespit edilmesi konularında tecrübeye sahiptir.

Çağdaş GÜREN, evli ve iki çocuk babasıdır.