Nazif KARATAŞ

Ortak,İş Hukuku, Avukat

Uzun yıllar kamuda çalıştıktan sonra, kamu görevinden ayrılan Nazif Karatas, NAZALI’ya İş Hukuku direktörü olarak katıldı.

NAZALI Bünyesinde, şirketlerin iş hukuku yönünden yasalara uyum süreci üzerinde çalışan Karatas, bu kapsamda işyeri yönetmelikleri, iş sözleşmeleri ve işyeri uygulama prosedürlerinin gözden geçirilerek yasalara uygun hale getirilmesinin yanı sıra iş hukuku yönünden süreç yönetimleri üzerinde çalışmaktadır. Aynı zamanda uluslararası işgücü istihdamı, deniz iş kanunu uygulamaları ve sendikal süreçler konusunda da çalışmaları sürmektedir.

Lisans eğitimini 1997-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Akademik çalışmalarını aynı zamanda Ceza Hukuku alanında sürdüren Karatas, 2006-2008 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans yapmış ve yüksek lisansını “Görevi Kötüye Kullanma Suçu” konulu tez çalışmasıyla tamamlamıştır. Devamında doktora eğitimine başlamıştır. Halihazırda Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Hukuku Anabilim Dalında “Geri Verme (Suçluların İadesi)” konulu tez çalışmasına devam etmektedir.

İstanbul Adliyesi’nde 1 yıl süreyle ceza davalarında “Uzlaştırmacı” olarak görev yapan KARATAŞ, farklı organizasyonlarda Anayasa Hukuku, İş Hukuku ve Ceza Hukuku konularında eğitimci olarak yer almıştır.

Evli olup 1 çocuk babasıdır.